Python Holidays 0.35 - source to th translation catalogue (11 entries)

note: New Year's Day.
source: 元旦
th: วันปีใหม่สากล

note: National Day.
source: 国庆节
th: วันชาติจีน

note: Mid-Autumn Festival.
source: 中秋节
th: วันไหว้พระจันทร์

note: Chinese New Year (Spring Festival).
source: 春节
th: วันตรุษจีน

note: Labor Day.
source: 劳动节
th: วันแรงงาน

note: Tomb-Sweeping Day.
source: 清明节
th: วันเช็งเม้ง

note: Dragon Boat Festival.
source: 端午节
th: วันไหว้บ๊ะจ่าง

note: International Women's Day.
source: 国际妇女节
th: วันสตรีสากล

note: Youth Day.
source: 五四青年节
th: วันเยาวชนห่งชาติจีน

note: Children's Day.
source: 六一儿童节
th: วันเด็กสากล

note: Army Day.
source: 建军节
th: วันสถาปนากองทัพปลดปล่อยประชาชนจีน
