Python Holidays 0.39 - source to th translation catalogue (33 entries)

note: %s (in lieu).
source: ພັກຊົດເຊີຍ%s
th: ชดเชย%s

note: New Year's Day.
source: ວັນປີໃໝ່ສາກົນ
th: วันปีใหม่สากล

note: International Women's Rights Day.
source: ວັນແມ່ຍິງສາກົນ
th: วันสตรีสากล

note: Lao New Year's Day.
source: ບຸນປີໃໝ່ລາວ
th: วันปีใหม่ลาว

note: Labor Day.
source: ວັນກຳມະກອນສາກົນ
th: วันแรงงานสากล

note: International Children Day.
source: ວັນເດັກສາກົນ
th: วันเด็กสากล

note: Lao National Day.
source: ວັນຊາດ
th: วันชาติ สปป. ลาว

note: Boun That Luang Festival.
source: ວັນບຸນທາດຫລວງ
th: วันงานพระธาตุหลวง

note: Special Bank Holiday.
source: ມື້ປິດການໃຫ້ບໍລິການຂອງທະນາຄານຕົວແທນ
th: วันหยุดทำการพิเศษของสถาบันการเงิน

note: Lao New Year's Day (Special).
source: ພັກບຸນປີໃໝ່ລາວ
th: ชดเชยวันปีใหม่ลาว

note: Establishment Day of the BOL.
source: ວັນສ້າງຕັ້ງທະນາຄານແຫ່ງ ສປປ ລາວ
th: วันก่อตั้งธนาคารแห่ง สปป. ลาว

note: Lao Year-End Bank Holiday.
source: ສາມວັນລັດຖະການສຸດທ້າຍຂອງທຸກໆປີ
th: วันหยุดสิ้นปีของสถาบันการเงิน

note: Makha Bousa Festival.
source: ວັນບຸນມາຂະບູຊາ
th: วันมาฆบูชา

note: Visakha Bousa Festival.
source: ວັນບຸນວິສາຂະບູຊາ
th: วันวิสาขบูชา

note: Boun Khao Phansa (Begin of Buddhist Lent).
source: ວັນບຸນເຂົ້າພັນສາ
th: วันเข้าพรรษา

note: Boun Haw Khao Padapdin (Rice Growing Festival).
source: ວັນບຸນຫໍ່ເຂົ້າປະດັບດິນ
th: วันบุญข้าวประดับดิน

note: Boun Haw Khao Salark (Ancestor Festival).
source: ວັນບຸນຫໍ່ເຂົ້າສະຫຼາກ
th: วันข้าวบุญข้าวสาก

note: Boun Awk Phansa (End of Buddhist Lent).
source: ວັນບຸນອອກພັນສາ
th: วันออกพรรษา

note: Boun Suang Heua (Vientiane Boat Racing Festival).
source: ວັນບຸນຊ່ວງເຮືອ ນະຄອນຫຼວງວຽງຈັນ
th: วันงานบุญแข่งเรือ นครหลวงเวียงจันทน์

note: National Teacher Day.
source: ວັນຄູແຫ່ງຊາດ
th: วันครูแห่งชาติ

note: Lao People's Armed Force Day.
source: ວັນສ້າງຕັ້ງກອງທັບປະຊາຊົນລາວ
th: วันก่อตั้งกองทัพประชาชนลาว

note: Lao Federation of Trade Union's Day.
source: ວັນສ້າງຕັ້ງສະຫະພັນກໍາມະບານລາວ
th: วันก่อตั้งสหพันธ์กำมะบานลาว

note: Establishment Day of the Lao People's Revolutionary Party.
source: ວັນສ້າງຕັ້ງພັກປະຊາຊົນປະຕິວັດລາວ
th: วันก่อตั้งพรรคประชาชนปฏิวัติลาว

note: Lao People's Revolutionary Youth Union Day.
source: ວັນສ້າງຕັ້ງສູນກາງຊາວໜຸ່ມປະຊາຊົນປະຕິວັດລາວ
th: วันก่อตั้งศูนย์ซาวหนุ่มประชาชนปฏิวัติลาว

note: National Arbor Day.
source: ວັນປູກຕົ້ນໄມ້ແຫ່ງຊາດ
th: วันปลูกต้นไม้แห่งชาติ

note: President Souphanouvong's Birthday.
source: ວັນຄ້າຍວັນເກີດ ທ່ານ ປະທານ ສຸພານຸວົງ
th: วันคล้ายวันเกิดท่านประธานสุภานุวงศ์

note: The National Day for Wildlife and Aquatic Animal Conservation.
source: ວັນປ່ອຍປາ ແລະ ວັນອະນຸລັກສັດນ້ຳ-ສັດປ່າແຫ່ງຊາດ
th: วันอนุรักษ์สัตว์น้ำ สัตว์ป่า และวันปล่อยปลาแห่งชาติ

note: Establishment Day of the Lao Women's Union.
source: ວັນສ້າງຕັ້ງສະຫະພັນແມ່ຍິງລາວ
th: วันก่อตั้งสหภาพแม่หญิงลาว

note: Lao National Mass Media and Publishing Day.
source: ວັນສື່ມວນຊົນແຫ່ງຊາດ ແລະ ວັນພິມຈໍາໜ່າຍ
th: วันสื่อสารมวลชนและการพิมพ์แห่งชาติ

note: Lao National Constitution Day.
source: ວັນລັດຖະທໍາມະນູນແຫ່ງຊາດ
th: วันรัฐธรรมนูญแห่งชาติ

note: National Uprising Day.
source: ວັນຍຶດອຳນາດທົ່ວປະເທດ
th: วันยึดอำนาจทั่วประเทศ

note: Indepedence Declaration Day.
source: ວັນປະກາດເອກະລາດ
th: วันประกาศเอกราช

note: President Kaysone Phomvihane's Birthday.
source: ວັນຄ້າຍວັນເກີດ ທ່ານ ປະທານ ໄກສອນ ພົມວິຫານ
th: วันคล้ายวันเกิดท่านประธานไกสอน พมวิหาน
