Python Holidays 0.22 - en to uk translation catalogue (12 entries)

note: New Year's Day.
en: Año Nuevo
uk: Новий рік

note: Epiphany.
en: Día de los Santos Reyes
uk: Богоявлення

note: Lady of Altagracia.
en: Día de la Altagracia
uk: День Богоматері Альтаграсія

note: Juan Pablo Duarte Day.
en: Día de Duarte
uk: День Дуарте

note: Independence Day.
en: Día de Independencia
uk: День незалежності

note: Good Friday.
en: Viernes Santo
uk: Страсна пʼятниця

note: Labor Day.
en: Día del Trabajo
uk: День праці

note: Feast of Corpus Christi.
en: Corpus Christi
uk: Свято Тіла і Крові Христових

note: Restoration Day.
en: Día de la Restauración
uk: День реставрації

note: Our Lady of Mercedes Day.
en: Día de las Mercedes
uk: День Богоматері Милосердя

note: Constitution Day.
en: Día de la Constitución
uk: День Конституції

note: Christmas Day.
en: Día de Navidad
uk: Різдво Христове
