Python Holidays 0.25 - en to uk translation catalogue (12 entries)

note: New Year's Day.
en: Año Nuevo
uk: Новий рік

note: Maundy Thursday.
en: Jueves Santo
uk: Великий четвер

note: Good Friday.
en: Viernes Santo
uk: Страсна пʼятниця

note: Holy Saturday.
en: Sábado de Gloria
uk: Велика субота

note: Panamerican Day.
en: Día de las Américas
uk: День Америки

note: Labor Day.
en: Día del Trabajo
uk: День праці

note: Morazan's Day.
en: Día de Morazán
uk: День Морасана

note: Columbus Day.
en: Día de la Raza
uk: День Колумба

note: Army Day.
en: Día de las Fuerzas Armadas
uk: День збройних сил

note: Morazan Weekend.
en: Semana Morazánica
uk: Тиждень Морасана

note: Christmas.
en: Navidad
uk: Різдво Христове

note: Independence Day.
en: Día de la Independencia
uk: День незалежності
