Python Holidays 0.30 - en to uk translation catalogue (10 entries)

note: %s (Observed).
en: %s (Ponte)
uk: %s (вихідний)

note: International Fraternalism Day.
en: Dia da Fraternidade universal
uk: День всесвітнього братерства

note: Heroes' Day.
en: Dia dos Heróis Moçambicanos
uk: День героїв Мозамбіку

note: Women's Day.
en: Dia da Mulher Moçambicana
uk: День жінок Мозамбіку

note: International Workers' Day.
en: Dia Internacional dos Trabalhadores
uk: Міжнародний день трудящих

note: Independence Day.
en: Dia da Independência Nacional
uk: День національної незалежності

note: Victory Day.
en: Dia da Vitória
uk: День перемоги

note: Armed Forces Day.
en: Dia das Forças Armadas de Libertação Nacional
uk: День Збройних сил національного визволення

note: Peace and Reconciliation Day.
en: Dia da Paz e Reconciliação
uk: День миру та примирення

note: Family Day.
en: Dia da Família
uk: День родини
